نماد مجلس نمایندگان کشور برزیل
معرفی کشور برزیل

بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است . پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است . برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد ، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه ، آرژانتین ، پاراگوئه ، بولیوی ، پرو ، کلمبیا ، ونزوئلا ، گویان ، سورینام و گویان فرانسه هم‌ مرز است . در حقیقت ، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد .
برزیل دارای زمین‌های کشاورزی گسترده و جنگل‌های استوایی است . و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است . برزیل مستعمره پرتغال بود و این کشور تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند . برزیل کشوری چند ملتی است و جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی ، سرخ‌پوستان آمریکا ، آفریقائیان و نیز آسیائیان است . مذهب اصلی این کشور کاتولیک کلیسای رم است . زبان پرتغالی برزیل فاقد هر گونه استاندارد رسمی در مورد تلفظ است ، و با توجه به هر منطقه ممکن است تلفظ‌ها تغییر کند .
عموماً بر این اعتقاد هستند که نام این کشور برگرفته از pau-brasil است ، نوعی درخت که مهاجران اولیه برای آن ارزش بسیاری قائل بوده‌اند ، گر چه برخی بر این باورند که نام برزیل برگرفته از نام جزیره اسطوره‌ای برزیل است که در قرون وسطی در اروپا از آن بسیار یاد شده است . از حدود ده ‌هزار سال قبل اقوام نیمه مهاجر در برزیل زندگی می‌کردند . با ورود پرتغالی‌ها در سال ۱۵۰۰، برزیل مستعمره شد . پرتغالی‌ها بردگانی از نقاط دیگر قاره آمریکا بدانجا اوردند . بعدها بیشتر بردگانی که به برزیل آمدند از آفریقا بودند .

برزیل در یک نگاه
معرفی اجمالی

زبان : -

دين : كاتوليك 73% و پروتستان 15.4%

جمعيت : 188,078,227

تعداد توریست : -

ساختار دولتی

پایتخت : برازيليا

حکومت : جمهوري فدرال

تعطیل ملی : 7 سبتامبر

احزاب سیاسی : 16

ساختار اقتصادی

واحد پول : real (BRL)

شرکاء تجاری : -

کشاورزی : قهوه ، گندم ، برنج ، غلات ، كاكائو

صنعت : پارچه ، كفش ، صنايع شيميايي ، سنگ آهن ، قلع ، هواپيما ،

رشد اقتصادی : 2.4%

ساختار ارتباطات

خط تلفن : 42,382,200

همراه : 65.605 ميليون

کاربر اینترنت : 25.9 ميليون

شناسه اینترنت : .br

سایت : 4,392,693

ساختار جغرافیایی

مساحت : 8,511,965 كيلو متر

آب و هوا : گرمسيري

همسایه ها : مس ، اورانيوم ، آهن ، طلا ، نفت ، گاز طبيعي ، نقره ، نيكل

منابع طبیعی : ذغال سنگ ،

اختلاف ساعت : -2

ساختار حمل و نقل

خطوط نفت : -

زمینی : -

راه آهن : 29,252 كيلو متر

آبی : 50,000 كيلو متر

فرودگاه : 4276